Studencka Warszawa | Miasto bez tajemnic dla studentów

mar/12

28

Inwestycje w kruszce tylko dla milionerów?

Utarło się już, że w metale szlachetne inwestują wielcy biznesmeni. Zwykli śmiertelnicy natomiast oszczędzają w śwince skarbonce. To jednak nie jest prawda!

W związku z tym, że ciągle straszy się nas kryzysem, ściga nas inflacja, a lokaty bankowe nie pozwalają nam na wiele, ludzie w popłochu szukają kolejnych możliwości oszczędzania. Do tej pory tylko złoto kojarzyło się z zyskiem, ale też z bardzo ekskluzywną inwestycją. Srebro inwestycyjne niedawno zyskało na popularności. Polacy odkryli, że nawet niewielkie kwoty mogą lokować w srebro Sztabki i monety można kupować online, więc to faktycznie coraz łatwiejsze.

Srebro się opłaca?

Najwięksi światowi inwestorzy, chociażby Jim Rogers, twierdzą, że to złoto jest najbardziej opłacalną i najtrwalszą inwestycją. Jednak patrząc na ceny uncji tego kruszcu, można podejrzewać, że nie każdy zdecyduje się na jego zakup. Srebro natomiast spokojnie rośnie, przyćmione blaskiem złota.

Wielu doradców inwestycyjnych twierdzi, że srebro nas zaskoczy i to właśnie najlepsza inwestycja alternatywna na ten czas. Jednak nie musimy znać się na lokatach w kruszce, żeby stwierdzić jedną, prostą rzecz. Lokata 150 zł w srebrną monetę, to mądrzejsza decyzja niż domowe sposoby magazynowania gotówki (np. w skarpecie). Nikt nam tego nie zabierze, a ma pewno nie stracimy na takiej inwestycji.

Gdzie szukać szczęścia?

Mamy takie czasy, że srebra i złota nie trzeba szukać z kilofem ani z sitem na brzegu amerykańskiej rzeki. Internet ułatwia nam wszystko i to właśnie on gromadzi całe nasze szczęście. Wystarczy chwila poszukiwań, żeby wzbogacić się o kilka srebrnych monet lub kilogram srebra bez wychodzenia z domu.

· · · ·

Komentowanie wyłaczone.

<<

>>

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL