Studencka Warszawa | Miasto bez tajemnic dla studentów

mar/12

23

Najczęstsze problemy z rozliczeniami podatkowymi

Już niespełna półtorej miesiąca pozostało, aby złożyć wypełnione deklaracje podatkowe do Urzędu Skarbowego. Niektórzy już mają to z głowy, jednak większość jeszcze się nie rozliczyła. Poniżej dowiesz się, z czym ludzie mają najczęściej problemy przy wypełnianiu swoich PITów.

1. Wypełnianie pit 36

Ten dokument może stać być naprawdę skomplikowany. Przeznaczony jest on głównie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Ale nie tylko. Choć w tym roku większość z nas złoży rozliczanie pit 2011 na formularzy PIT 37, to druk 36 jest drugim pod względem liczebności składanym do naszych Urzędów Skarbowych. Wiele osób składających zazwyczaj inny PIT nie wie, że powinna rozliczać się na tym właśnie formularzu. A muszą także zrobić to osoby, które do swoich dochodów doliczają dochody swoich małoletnich dzieci, a także te, które w zeszłym roku pobierały pensję za granicą.

2. Ulgi

To druga z problemowych spraw. Najczęściej nie wiemy, jakie ulgi nam przysługują lub nie potrafimy ich prawidłowo rozliczyć. Nie jest to jednak tak trudne, jakby mogło się wydawać. Wystarczy tylko zebrać odpowiednią wiedzę. Większość z niej znajdziemy w Internecie. Wystarczy tylko poszukać. Obecnie istnieje wiele serwisów podatkowych, które proponują wiadomości na naprawdę wysokim poziomie. Znalezienie ich nie przysparza większego problemu.

3. Poprawność danych

Choć może to wydać się zaskakujące, większość deklaracji podatkowych odsyłana jest do korekty właśnie za błędnie wpisane dane. Mogą to być błędy w danych osobowych lub w podawaniu dochodów i strat. Często też zdarzają się błędne wyliczenia. Dlatego zanim zdecydujemy się oddać nasz druk do urzędu, sprawdźmy go dwukrotnie. Pamiętajmy, że wyniki z poszczególnych rubryk muszą wynikać z poprzednich.

No tags

Komentowanie wyłaczone.

<<

>>

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL